Data publikacji: 30 września 2021

Blisko 6,5 mln zł dotacji dla szpitala

Dzięki kolejnemu wsparciu z budżetu województwa lubuskiego, nasz szpital będzie mógł m.in. kupić potrzebną aparaturę i sprzęt medyczny, wykonać kolejne prace remontowo-modernizacyjne, czy chociażby wyposażyć pralnię i sterylizatornię.

Zarząd Województwa Lubuskiego, z Marszałek Elżbietą Anna Polak na czele podjął decyzję o przekierowaniu zaoszczędzonych w budżecie województwa pieniędzy do lubuskich szpitali, w tym  Szpitala Uniwersyteckiego. Jak podkreśliła, ochrona zdrowia jest priorytetem, stąd taka decyzja.

Decyzję muszą jeszcze zaakceptować radni Sejmiku Województwa Lubuskiego na najbliższej sesji.

– Przekazana kwota pozwoli szpitalowi zrealizować wiele zadań, wydawać by się mogło drobnych, jednak niezwykle istotnych z punktu widzenia funkcjonowania szpitala – powiedział Prezes Zarządu dr Marek Działoszyński.

Dotacja pozwoli na dofinansowanie lub sfinansowanie następujących zadań:

1. Termomodernizacja obiektów i sieci Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o. o.
  2. Zakup urządzeń pralniczych – 2 szt. wraz z dostosowaniem pomieszczeń
  3. Przebudowa pomieszczeń w zakresie dostosowania oddziałów szpitalnych do działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  4. Zakup systemu odwróconej osmozy na potrzeby Centralnej Sterylizatorni w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o. o.
  5. Zakup wyposażenia specjalistycznego w ramach projektu: „Utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z oo.”
  6. Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o.
  7. Przebudowa pomieszczeń sanitarnych w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  8. Utworzenie pomieszczenia sanitarnego dla personelu Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  9. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej zabezpieczenia przeciwpożarowego budynków B, B1, C, C1 Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze sp. z o.o.
  10. Utworzenie szpitalnego systemu elektronicznej kontroli dostępu dla pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze sp. z o.o.
  11. Wykonanie sieci ciepłowniczej niskoparametrowej zasilającej budynek „K” i „G”
  12. Wymiana drzwi (1 szt.) w pomieszczeniu tomografu komputerowego w budynku „C” w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o. o.
  13. Zakup sprzętu komputerowego
  14. Zakup narzędzi dla Klinicznego Oddziału Okulistyki, Klinicznego Oddziału Otorynolaryngologii i Klinicznego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej
  15. Zakup generatora dwutlenku chloru do budynku „U”
  16. Zakup wózków anestezjologicznych