Data publikacji: 5 września 2023

Anna Świdzińska nową oddziałową na nefrologii

Kliniczny Oddział Nefrologii ma nową pielęgniarkę oddziałową, którą została Anna Świdzińska. Pielęgniarka jest związana z naszym szpitalem od początku swojej drogi zawodowej, tj. od 1993 r., kiedy to ukończyła edukację w zielonogórskim Medyku. Od razu trafiła na nefrologię, zatem w tym roku mija jej już 30 lat pracy na oddziale. – To było trochę wyzwanie, ciekawość, bo był to w owym czasie jakby zamknięty oddział – wspomina.

Pani Anna przez lata pracy była świadkiem zmian wynikających z postępu w medycynie, które nazywa epokowymi. – W porównaniu do tamtych czasów, to obecnie pracujemy na mercedesach, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla poprawy jakości życia dializowanych pacjentów.

Swoją rolę w pracy w nowym charakterze Anna Świdzińska widzi jako kontynuację dokonań Marii Stasińskiej, którą zastąpiła w roli pielęgniarki oddziałowej. – Mam parę pomysłów, które przedyskutujemy z zespołem, ale najważniejsza jest atmosfera, bo do pracy nie przychodzi się za karę. Będziemy się rozwijać – podkreśla.