Data publikacji: 11 maja 2022

Agnieszka Tyczyńska nową szefową pielęgniarek na oddziale płucnym

Agnieszka Tyczyńska zaraz po uzyskaniu licencjatu z pielęgniarstwa w zielonogórskiej szkole swoją drogę zawodową rozpoczęła na oddziale noworodków w szpitalu w Sulechowie. W 2013 r. przeniosła się do zielonogórskiego szpitala na oddział chorób płuc. Jak wspomina, to było całkiem co innego i już po dwóch dniach chciała zrezygnować. – Na szczęście stało się inaczej i przepracowałam kilka lat – mówi. Następnie po roku pracy w przychodniach, które uważa za bardzo dobre miejsce do pracy, pani Agnieszka doszła jednak do przekonania, że – jak to ujęła – ma szpitalną duszę.

– Brakowało mi tej dynamiki, która towarzyszy pracy na oddziale – tłumaczy.

Pracując w szpitalu skończyła studia magisterskie na kierunku zarządzanie, co może okazać się bardzo przydatne podczas kierowania pracą pielęgniarek na oddziale. Podkreśla też, że to współpracownicy tworzą atmosferę.

– Mam to szczęście, że pracuję wśród wspaniałych ludzi, dlatego stawiam raczej na ewolucję niż jakieś drastyczne zmiany. Medycyna się zmienia i my też musimy za tym wszystkim nadążyć – mówi.

Agnieszka Tyczyńska zastąpiła Halinę Kuźnicką, która w naszym szpitalu pracuje od 1990 r.