Data publikacji: 26 marca 2018

20 mln zł na Centrum Zdrowia Matki i Dziecka!

26 marca podczas sesji Sejmiku radni podjęli decyzję o zwiększeniu o 20 mln zł dotacji do budowy Centrum. Decyzja wynikała z faktu, iż obie oferty złożone w drugim już przetargu na inwestycję, która ma być realizowana w formuje „zaprojektuj-wybuduj” znacząco przekraczały zakładaną kwotę 78,4 mln zł. Bez dodatkowej pomocy finansowej, zrealizowanie tej ważnej dla Lubuskiego inwestycji nie byłoby możliwe.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Przeznaczono na nią 92 mln zł, z czego 56 mln zł pochodzi z RPO-Lubuskie 2020, a 9,2 mln zł to pomoc z budżetu państwa. Kolejne 12 mln zł na ten cel miało pochodzić z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego.

Pierwszy przetarg odbył się w czerwcu ub. roku. Został unieważniony, ponieważ obie oferty, które wpłynęły mocno przekraczały możliwości finansowe szpitala, czyli kwotę 78,4 mln zł.

Drugi przetarg ogłoszony został pod koniec stycznia. Tym razem również oferty złożyło dwóch wykonawców – obie na kwotę ponad 98 mln zł.

W związku z powyższym radni województwa na posiedzeniu sejmiku 26 marca br. podjęli decyzję o zwiększeniu dotacji ze środków samorządu województwa o brakujące 20 mln zł. Łączna kwota dofinansowania będzie więc wynosić 32 mln zł.