Data publikacji: 12 kwietnia 2018

11 kwietnia – Światowym Dniem Choroby Parkinsona

11 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Parkinsona. Główne objawy tej choroby to spowolnienie ruchów,  drżenie spoczynkowe, sztywność mięśniowa i zaburzenia stabilności oraz postawy ciała. Szacuje się, że tylko w Polsce choruje na to schorzenie 60-70 tys. pacjentów, z czego około 2 tys. w Lubuskiem.

Posłuchaj audycji Karoliny Kamińskiej z Radia Zachód na ten właśnie temat. Do radia zaprosiła ekspertów w osobach: lek. med. Pawła Leśniaka, specjalistę neurologa Klinicznego Oddziału Neurologii naszego szpitala,  prof. Ewę Narkiewicz – Niedbalec z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz  Lubuskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona i ich Rodzin oraz Piotra Brombera p.o. dyrektora Lubuskiego Oddziału NFZ.

Tu odsłuchasz audycję  – KLIKNIJ