Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 10 sierpnia 2021

Tajemnicza paczka trafiła na neonatologię. A w niej…

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Na nasz oddział neonatologii trafiła tajemnicza paczka… Po jej otwarciu okazało się, że jest pełna malusieńkich sukienek, body i czapeczek, a także środków higienicznych dla wcześniaczków. – Czegoś tak pięknego jeszcze nie widziałyśmy – orzekł zgodnie zachwycony personel neonatologii. Ubranka są związane pewną historią sprzed 25 lat, która wydarzyła się właśnie w naszym szpitalu… A oto list, który był dołączony do paczki:

“Chciałam przekazać ten skromny podarunek w imieniu mojej córki Eweliny, która urodziła się w tym szpitalu 25 lat temu, w czerwcu, w 26 tygodniu ciąży, z wagą 860 gramów, skala 1-3-5 Apgara. Opiekowała się nią p. Halina Szumlicz, do domu wyszła 8.08.96 r. w 61 dobie. Córka wyjechała 3 lata temu do Anglii, gdzie sama mieszka i pracuje od 3 lat, czyli praktycznie od samego początku. Świetnie sobie radzi dzięki rehabilitacjom, jest sprawna ruchowo, ma problemy tylko z jelitami.Jeżeli to możliwe i rodzice wcześniaków się zgodzą, to może by można zrobić zdjęcia w tych ubrankach malutkim wcześniakom i ustawić na stronie szpitala, żeby rodzice zobaczyli, że dzieciątka tak wcześnie urodzone też potrafią w życiu coś osiągnąć, żeby się nie poddawali, tak, jak ja się nie poddałam 25 lat temu, gdzie medycyna nie byłą rozwinięta tak, jak teraz.Nie potrzebuję rozgłosu, ale chciałabym, żeby córka zobaczyła, że te dzieciątka mają na sobie te ubranka, więc, jeżeli to możliwe, to proszę zrobić zdjęcia za zgodą rodziców i wstawić na stronę szpitala”.

Pani Barbaro, z przyjemnością spełniamy życzenie. Na zdjęciu maciupka Zuzia, córeczka Pani Darii. Oczywiście pozostałe ubranka także trafią do maluchów i ich rodziców. Dziękujemy!