Data publikacji: 13 marca 2024

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Szpitalu Uniwersyteckim [WIDEO]

Od 30 czerwca 2023 r. pomocy w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej udziela Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Funkcji tej nie pełnił punkt Pogotowia Ratunkowego przy ul. Chrobrego.

Czym jest nocna i świąteczna?

Tzw. nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest przedłużeniem podstawowej opieki zdrowotnej. Korzystamy z niej bezpłatnie i bez skierowania, gdy nasz lekarz rodziny nie pracuje. Nie obowiązuje tutaj rejonizacja!

Do ambulatorium zgłaszamy się w przypadku:

• nagłego zachorowania,
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Więcej nas temat zasad funkcjonowania NiŚOZ w Szpitalu Uniwersyteckim