Data publikacji: 21 grudnia 2020

Sprzęt komputerowy dla Szpitala Uniwersyteckiego od firmy Perceptus

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Perceptus to kolejna zielonogórska firma, która zdecydowała się nam pomóc. Dzięki temu do szpitala, w tym również tymczasowego dedykowanego pacjentom z COVID-19, trafił sprzęt komputerowy za ponad 100 tys. zł.

Podpisanie umowy darowizny, a następnie przekazanie sprzętu odbyło się w poniedziałek 20 grudnia br. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział:  Prezes Zarządu Peceptus sp. z o.o. Jacek Starościc, Prezes Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego dr Marek Działoszyńki oraz poseł Waldemar Sługocki, z którego inicjatywy doszło do obdarowania lecznicy.

– Chciałbym bardzo podziękować firmie Perceptus za wsparcie naszego szpitala – powiedział Prezes Marek Działoszyński. – W dobie powszechnej informatyzacji w służbie zdrowia, każda darowizna z tej branży jest dla nas niezwykle ważna. Z reguły bowiem nasi darczyńcy chcą wspierać obszar ściśle medyczny. Tymczasem bez informatyki, sprawne funkcjonowanie szpitala, w tym również prowadzenie dokumentacji medycznej czy rozliczanie świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie jest możliwe.  Dlatego ilość potrzebnego sprzętu komputerowego z każdym rokiem w naszym szpitalu wzrasta.

– Bardzo się cieszę, że jako firma zajmująca się systemami informatycznymi i systemami bezpieczeństwa możemy pomagać w temacie, w którym poruszamy się na co dzień – dodał Prezes Zarządu Peceptus sp. z o.o. Jacek Starościc. – Procesy cyfryzacji obecnie dotyczą praktycznie każdej placówki – od służb medycznych, poprzez  samorządy i różnego typu urzędy. Pandemia pokazała, że bez wykorzystywanych coraz powszechniej możliwości cyfrowych, wszystko by się  załamało. Mam nadzieję, że dzięki przekazanemu sprzętowi, praca w szpitalu stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Dobrym „duchem” całego przedsięwzięcia był Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki. To jest najlepszy przykład odpowiedzialności społeczno-gospodarczej w biznesie – podkreślił.

I dodał,  iż takie inicjatywy, gdy lokalne podmioty gospodarcze kierują swoją pomoc do placówek sfery społecznej, nie zdarzają się zbyt często. Dlatego ten gest skierowany do służby zdrowia, która jest gałęzią niezwykle ważną, ale również deficytową, jest tak ważny. De facto – jak zauważył – pandemia obnażyła nasze deficyty jeśli chodzi o budowanie społeczeństwa informacyjnego. Tutaj mamy przykład inicjatywy oddolnej, gdy lokalny przedsiębiorca zauważa potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego, szczególnie w  kontekście panującej pandemii.

W ramach umowy, firma Perceptus przekazała szpitalowi kilkanaście komputerów i monitorów, laserowe urządzenia wielofunkcyjne (skanery i drukarki), monitor medyczny oraz sporą liczbę dysków twardych. Wartość sprzętu to 123 tys. zł.

Perceptus to zielonogórska firma zajmująca się rozwiązaniami z sektora IT. Dostarcza nowoczesne i niezawodne systemy bezpieczeństwa IT oraz związane z nimi kompleksowe usługi, a także niezbędną pomoc i wsparcie techniczne.