Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Utworzenie Centrum pochłonie łącznie 92 ml. zł. Projekt będzie realizowany m.in. dzięki dofinansowaniu w wysokości 56 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, z kolei Samorząd Województwa zadeklarował12 mln zł jako wkład własny z budżetu województwa. Będzie to największa inwestycja w powojennej historii Szpitala.

Realizacja tego projektu ma stworzyć nowe możliwości leczenia i wpłynąć na zwiększenie dostępności do kompleksowego zabezpieczenia medycznego małych pacjentów oraz przyszłych matek. Poza istniejącymi już oddziałami: pediatrycznym, neonatologicznym, chirurgią i urologią dziecięcą powstaną łóżka zakaźne, onkologiczne oraz anestezjologia i intensywna terapia dla dzieci. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2020 roku.