Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian w funkcjonowaniu naszego szpitala. Dotyczą one nie tylko przyjęć na oddziały, ale także wejścia na teren lecznicy i poruszania się po niej w związku z wymogiem przestrzegania reżimu sanitarnego. Na terenie szpitala możliwe jest również wykonie badań i testów na obecność COVID-19, zarówno tych komercyjnych, jak i bezpłatnych. Poznaj zasady, jakie obecnie obowiązują w szpitalu. 

WEJŚCIE DO SZPITALA. CO MUSISZ WIEDZIEĆ

W związku z obecną sytuacją, wejście do budynków szpitala dla osób z zewnątrz (pacjentów, rodzin oraz interesantów), zostało ograniczone. Większość drzwi wejściowych została zamknięta, aby ograniczyć swobodny przepływ osób  nie będących pracownikami szpitala.

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych. Wejście na oddział możliwe jest wyłącznie za zgodą personelu oddziału.

Przywróciliśmy natomiast swobodny dostęp do zakładów diagnostycznych dla osób zarejestrowanych oraz możliwość odbioru wyników badań.

Przypominamy, że w całym szpitalu obowiązuje noszenie masek ochronnych, a w wielu miejscach udostępniamy pojemniki z płynem dezynfekującym (zachęcamy do korzystania z nich!).

 

ZASADY WEJŚCIA DO POSZCZEGÓLNYCH BUDYNKÓW:

Budynek główny B-C

Do szpitala wchodzimy od strony parku, pojedynczo. Zakładamy maseczkę i zdejmujemy nakrycia głowy oraz dezynfekujemy ręce. Każda wchodząca osoba ma – dzięki kamerze termowizyjnej - automatycznie mierzoną temperaturę. W razie podwyższonej temperatury włączy się alarm dźwiękowy. Wówczas prosimy o niewchodzenie do dalszych pomieszczeń, przejście za barierki i poczekanie na personel medyczny, który udzieli dalszych wskazówek.

Budynek L (położnictwo i onkologia)

Zgłaszamy się na Izbę Przyjęć wchodząc od strony szpitala (wejście od strony ul. Podgórnej jest nieczynne). Wypełniamy ankietę, a pracownik szpitala mierzy nam temperaturę. Osoby, które przejdą weryfikację, będą mogły ze specjalną przepustką wejść do szpitala.

Budynek U (pulmonologia, torakochirurgia, radioterapia)

Zgłaszamy się na oddział dzwoniąc do drzwi (są zamknięte).  O dalszym postępowaniu decyduje personel medyczny.

Budynek E (okulistyka, laryngologia)

Zgłaszamy się na oddział dzwoniąc do drzwi (są zamknięte).  O dalszym postępowaniu decyduje personel medyczny. Dostęp do poradni laryngologicznej i okulistycznej możliwy jest bezpośrednio (wejście boczne) i nie wymaga przechodzenia przez wejście główne.

Budynek A i A1 (administracja)

Petentów prosimy o ograniczenie się do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z poszczególnymi działami.

Osoby niepełnosprawne, interesanci do Działu Statystyki i Dokumentacji Medycznej i kasy szpitalnej korzystają z wejścia bocznego do budynku A od strony parkingu.

 

PRZEKAZYWANIE PACZEK

Przekazywanie paczek najbliższym przebywającym w szpitalu jest obecnie możliwe tylko w wyznaczonych godzinach, czyli 11.00-12.00 oraz 15.00-16.00. Należy podejść pod drzwi oddziału, zadzwonić, a następnie przekazać paczkę personelowi medycznemu. Na paczce powinna się znaleźć informacja, komu należy ją przekazać.

 

PRZYJĘCIA PLANOWE NA ODDZIAŁY

Zanim pacjent będzie miał wyznaczony termin planowego przyjęcia na oddział, najpierw 2-3 dni wcześniej, zostanie telefonicznie zaproszony do szpitala na badanie w kierunku COVID-19. Wynik negatywny jest podstawą do przyjęcia chorego na oddział.

Gdzie się zgłosić na pobranie wymazu?

- pacjenci oddziałów w budynku głównym szpitala – gabinet 015 w godz. 8.00-14.00

- pacjenci Klinicznego Oddziału Chorób Płuc, Chirurgii Klatki Piersiowej, Radioterapii – namiot przed Klinicznym Oddziałem Chorób Zakaźnych w godz. 9.00-10.00

- pacjenci Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Onkologii – Izba przyjęć budynku L w godz. 10.00-12.00.

 

BADANIA NA COVID-19

MOBILNY PUNKT DO BADANIA OSÓB NA KWARANTANNIE

Do naszego szpitala mogą się zgłaszać Lubuszanie przebywający na obowiązkowej kwarantannie, aby wykonać test na koronawirusa. Warunkiem jest zwolnienie z kwarantanny na czas badań, o czym pacjentów powiadamia przy pomocy SMS sanepid. Takie badanie można wykonać w 10 lub 11 dniu kwarantanny. W naszym szpitalu jest to możliwe w godzinach 10.00-12.00, we wszystkie dni tygodnia. Służy do tego tzw. mobilny punkt drive-thru przy oddziale zakaźnym.

Poniżej publikujemy instrukcję dla takich osób:

- Podjedź pod szlaban przy wjeździe do szpitala od strony ul. Zyty (nie pobieraj biletu przy wjeździe!) Musisz mieć przy sobie dokument tożsamości, a na sobie maseczkę i rękawiczki

- Poinformuj żołnierza lub ochronę kierującą ruchem, że jesteś na kwarantannie i przyjechałeś zrobić test. Pokaż potwierdzający SMS z sanepidu

- Wjedź na teren szpitala

- Kieruj się jadąc samochodem w stronę namiotu stojącego obok Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych - drogę wyznaczają strzałki na drodze

- Podjedź pod namiot i postępuj zgodnie z poleceniami personelu, nie wychodź z auta!

O wynikach zostaniesz poinformowany po mniej więcej dobie od pobrania wymazu.

TESTY NA COVID-19 DLA OSÓB WYBIERAJACYCH SIĘ DO SANATORIUM

Osoby ze skierowaniem do sanatorium mogą się zgłaszać do punktu pobrań wymazów, który znajduje się w namiocie przez Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych. Zgłaszać się należy w godzinach 10.00-12.00, we wszystkie dni tygodnia,  jednak nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu.

TESTY I BADANIA KOMERCYJNE

Istnieje możliwość wykonania komercyjnych badań w kierunku zakażenia SARS-CoV-2.

Badania genetyczne metodą PCR można wykonać w punkcie poboru, w namiocie przy Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz.: 12.00-13.20.

Koszt badania wynosi 534,00 zł.

Odbiór wyników jest możliwy po minimum 48 godzinach w Punkcie Informacyjnym przy głównym wejściu do Szpitala od ul. Wazów – po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Uwaga! W przypadku wymazów pobranych w czwartek lub piątek wyniki są do odebrania dopiero w poniedziałek.

Proponowane metody płatności:

- Płatność przelewem bankowym na rachunek Szpitala 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000. W opisie przelewu koniecznie należy zamieścić informację, że jest to płatność za badanie COVID-19 , kogo dotyczy badanie oraz adres pacjenta(celem wystawienia i przesłania faktury)

Potwierdzenie przelewu należy okazać pracownikom pobierającym wymaz.

- Płatność gotówką w kasie Szpitala (bud. administracji A), możliwa w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach: 8.00-14.00 i okazanie potwierdzenia opłaty pracownikom pobierającym wymaz.

Badanie oznaczania poziomu przeciwciał anty-SARS-CoV2 (badanie z krwi), które świadczy o przebytym już zakażeniu, można wykonać w punkcie pobrań znajdującym się w Pawilonie „U”, Budynek Przychodni Przyszpitalnych, parter, pokój nr 3, wejście od ul. Podgórnej, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 7.00-13.30.

Koszt badania wynosi 100 zł 

Proponowane metody płatności:

- Płatność przelewem bankowym na rachunek Szpitala 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000. W opisie przelewu koniecznie należy zamieścić informację, że jest to płatność za badanie COVID-19 , kogo dotyczy badanie oraz adres pacjenta (celem wystawienia i przesłania Państwu faktury)

Potwierdzenie przelewu należy okazać pracownikom pobierającym wymaz.

- Płatność gotówką w kasie Szpitala (bud. administracji A), możliwa w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach: 8.00-14.00 i okazanie potwierdzenia opłaty pracownikom pobierającym wymaz.

- Płatność w punkcie poboru.

Odbiór wyników również w punkcie poboru, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 12.00-14.00 (nie szybciej, niż dobę po wykonaniu badania). Wynik należy odebrać osobiście po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Zasady wejscia do szpitala.pdf)Zasady wejscia do szpitala.pdf[ ]234 kB