Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian w funkcjonowaniu naszego szpitala. Dotyczą one nie tylko przyjęć na oddziały, ale także wejścia na teren lecznicy i poruszania się po niej w związku z wymogiem przestrzegania reżimu sanitarnego. Na terenie szpitala możliwe jest również wykonie badań i testów na obecność COVID-19, zarówno tych komercyjnych, jak i bezpłatnych. Poznaj zasady, jakie obecnie obowiązują w szpitalu. 

Czytaj więcej...

W dniach 04-05.12.2020 r. (piątek i sobota) ze względu na prace serwisowe wystąpi czasowe ograniczenie w łączności ze szpitalem za pośrednictwem numerów stacjonarnych.

W pilnych sprawach prosimy kontaktować się na dyżurny numer telefonu komórkowego w punkcie informacyjnym szpitala: 534 511 189.

 

W naszym szpitalu po raz pierwszy w kraju podczas operacji onkologicznej rejonu głowy i szyi zastosowano śródoperacyjne obrazowanie fluorescencyjne z wykorzystaniem zieleni indocyjaninowej (ICG). Zespół lekarzy pod kierunkiem dr. hab. n. med. Pawła Golusińskiego prof. UZ, wykonuje w lecznicy zabiegi najwyższym stopniu zaawansowania. Podobne operacje przeprowadza się jedynie w ośrodkach onkologicznych w Warszawie, Poznaniu i Gliwicach.

Czytaj więcej...

Olga Fedorowicz i Klaudia Szwakop to studentki szóstego roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, które zgłosiły się jako wolontariuszki do pomocy przy tworzonym Szpitalu Tymczasowym. Zgłosiły to nie do końca dobre słowo, bo – jak podkreślają -  na wolontariacie są już od marca, czyli od początku pandemii.

Czytaj więcej...