Centrum Rejestracji i Informacji
(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian w funkcjonowaniu naszego szpitala. Dotyczą one nie tylko przyjęć na oddziały, ale także wejścia na teren lecznicy i poruszania się po niej w związku z wymogiem przestrzegania reżimu sanitarnego. Na terenie szpitala możliwe jest również wykonie badań i testów na obecność COVID-19, zarówno tych komercyjnych, jak i bezpłatnych. Poznaj zasady, jakie obecnie obowiązują w szpitalu. 

Załączniki:
Pobierz plik (Zasady wejscia do szpitala.pdf)Zasady wejscia do szpitala.pdf[ ]234 kB
Czytaj więcej...

W dniach 21-25 września br. przypada VIII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi pod hasłem: „Rak głowy i szyi nie czeka! Zgłoś się do specjalisty!”. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wznawia przyjmowanie pacjentów na badania w ramach „Ogólnopolskiego programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi”. Do programu kwalifikują się pacjenci w wieku 40-65 lat, u których przez kilak tygodni występują niepokojące objawy.

Czytaj więcej...

Dr n.med. Jan Nowak pracuje w naszym szpitalu od listopada 1981 r. Przyjechał do Zielonej Góry z Poznania, aby objąć na kilka lat kierownictwo oddziału chirurgii dziecięcej. Mimo, że nie planował związać się z naszym szpitalem na stałe, pracuje w nim do dziś, czyli blisko 40 lat. Dziś oficjalnie przekazał swój oddział w młodsze ręce - na stanowisku zastąpił go dr hab. n. med. Marcin Polok. Spotkanie z prezesem Markiem Działoszyńskim oraz dyrektorem ds. lecznictwa Antonim Ciachem było okazją do podziękowania za dotychczasową pracę, ale nie do pożegnania… Dr Jan Nowak nie rezygnuje bowiem z pracy zawodowej.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, iż od dziś nasz Kliniczny Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej ma nowego kierownika. Został nim dr hab. n. med. Marcin Polok, który zastąpił pełniącego tę funkcję od 1981 r.  dra n. med. Jana Nowaka. Jest specjalistą z chirurgii i urologii dziecięcej i przyjechał do nas z Wrocławia. Od października br. zasili również kadrę naukową Instytutu Nauk Medycznych Collegium Medicum UZ.  

 

Czytaj więcej...

W naszym szpitalu po raz pierwszy wykonano operację mankietowej lobektomii metodą laparoskopową, czyli małoinwazyjnie. Pacjentce usunięto nowotwór znajdujący się na granicy płuca i oskrzeli, a następnie je zespolono. Po kilku dniach spędzonych w lecznicy została w dobrym stanie wypisana do domu.

Czytaj więcej...

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego radni zapoznali się z informacją na temat organizacji i stanu prac w powstającym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. O budowanej kadrze lekarzy specjalistów mówił dr hab. n. med. Marcin Zaniew, prof. UZ, pełnomocnik Prezesa Zarządu szpitala ds. tworzenia Centrum. – Mamy już liderów, specjalistów w swoich dziedzinach. Jest to grono wybitnych ludzi, to przyszła kadra kierownicza Centrum – zapewnił.

Czytaj więcej...