(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

W marcu bieżącego roku przebywałam na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie otoczona zostałam fachową, wzorową opieką. Zaangażowanie, fachowość i profesjonalizm całego personelu tego Oddziału można i należy stawiać za wzór. Mogłam osobiście przekonać się jak odpowiedzialna i ciężka jest praca lekarzy i pielęgniarek, a przy tym wszystkim nie zapomina się, że pacjent jest najważniejszy, a ich życzliwe i przyjazne podejście do chorego pozostanie na zawsze w mojej wdzięcznej pamięci. Choć mam nadzieję, że do szpitala już nie wrócę to jednak wiem, że jeśli zdarzy się ponownie taka sytuacja to otrzymam profesjonalną pomoc, życzliwość i leczenie najlepsze z możliwych.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Karolina W.

e-mail z dnia 29.03.2018 roku

_____________________________________________________________________________________________________

List skierowany do Ordynatora Otorynolaryngologii

W dniach 16-19 stycznia 2018 bylem leczony (operacja małżowiny usznej) na Pana Oddziale. Pragnę niniejszym złożyć podziękowanie za udaną operację doktorowi Sebastianowi Kamińskiemu, Paniom Pielęgniarkom za ciepłą opiekę i miły uśmiech oraz całemu Personelowi pomocniczemu. Mimo, że budynek jest już wiekowy (ponad sto lat) to jest czysto i porządek. A to już zasługa Ordynatora.

Z uszanowaniem serdecznie pozdrawiam

Tadeusz C.

list z dnia 14.02.2018 roku

 

______________________________________________________________________________________________________

Panie Dyrektorze, w dniu 18.11.2017 r. uległam potwornemu wypadkowi, spadłam z bardzo wysokich schodów. Znalazłam się pod opieką bardzo młodziutkiego lekarza Rezydenta - Macieja Fularza. Jestem pełna uznania, posiada On ogrom wiadomości w kierunku swego zawodu. Spokojny, zrównoważony, słuchający mnie jako pacjentki, co było dla mnie bardzo ważne. Jestem po operacji kręgosłupa, a że bardzo mocno bolał mnie on po upadku, bałam się, że uszkodziłam wcześniej zoperowaną część kręgosłupa. Doktor zrobił mi badanie komputerowe, co upewniło mnie i Pana Doktora, że kręgosłup nie uległ uszkodzeniu.Pięknie zaopatrzył mnie plastrami, wszystkie rany twarzy i głowy, nie mam blizn, bo się broniłam przed szyciem ran. To jest bardzo zdolny lekarz, z ogromną wiedzą, proszę dać Jemu warunki pracy, żebyśmy my pacjenci nie stracili tak dobre i mądre nasze POLSKIE dziecko.

Z poważaniem

Jadwiga R.

list z dnia 02.02.2018 roku

 

______________________________________________________________________________________________________

Z całego serca dziękuję lekarzom i pielęgniarkom z Oddziału Chirurgii Naczyniowej szpitala w Zielonej Górze. Szczególne podziękowania składam doktorom: Jackowi Mikulskiemu i Arkadiuszowi Krzemińskiemu, którzy w wigilię Bożego Narodzenia 2017 roku z powodzeniem dokonali operacji pękniętego tętniaka aorty brzusznej. To dzięki NIM i całemu zespołowi Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii mogę cieszyć się życiem i być razem z rodziną. Za uratowanie mojego życia dziękują również moja żona i córki.

Waldemar P

e-mail z dnia 17.02.2018 roku

______________________________________________________________________________________________________

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania dla Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej za zaangażowanie, fachowość i wielką życzliwość, szczególnie dla dra Andrzeja Halińskiego.

Do Państwa Szpitala trafiliśmy po wielu przejściach. Jesteśmy z Nowego Sącza. Z infekcjami dróg moczowych nasz, teraz 2 – letni Syn męczył się od marca 2017 roku. Kilka razy w ciągu roku trafialiśmy do różnych szpitali w naszej okolicy, gdzie nikt nie potrafił rozpoznać co dolega dziecku i jaka jest przyczyna zmian w moczu. Szereg prywatnych badań i konsultacji też nie przyniosła efektu.

W grudniu 2017 roku trafiliśmy z krwiomoczem do innego Szpitala – tam też padła diagnoza – kamica nerkowa. Zostaliśmy tydzień przeleczeni, ale niestety nie do końca. Szpital nie miał sprzętu, aby dziecku usunąć zdiagnozowany kamień. Z tego szpitala przekierowani zostaliśmy do Państwa Szpitala, gdzie natychmiast się nami zajęto. Nasz Syn został bardzo dobrze przygotowany do zabiegu, my rodzice poinformowani rzetelnie o wszystkim. Zabieg mimo, że był trudny, przebiegł bez żadnych komplikacji. Mamy nadzieję, że teraz nasz Syn więcej czasu będzie spędzał w domu, w przedszkolu aniżeli w Szpitalach.

Z całego serca jeszcze raz dziękujemy. Życzymy całemu personelowi Szpitala wszystkiego co najlepsze.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

tata Krystiana

Mariusz B.

List z dnia 19.01.2018 roku
____________________________________________________________________________________________________

 

W sierpniu bieżącego roku przebywałam na oddziale patologii ciąży tutejszego szpitala, który to pobyt zakończył się szczęśliwym porodem synka. Przyznam, że pełna obaw i wątpliwości wybrałam zielonogórski szpital, gdyż wcześniejsze porody miały miejsce w innym mieście, był to więc mój "debiut" i ogromne zaskoczenie. Zaskoczenie na "plus" oczywiście.
Dziękuję za bardzo dobrą opiekę, za wsparcie i miłą atmosferę na patologii ciąży oraz na bloku porodowym, za rady i pomoc w ogarnięciu tematu cukrzycy ciążowej (wielki ukłon w stronę p. Anny Jaworskiej). Dziękuję za rzeczowość, uprzejmość
i dialog z pacjentem ze strony Pana dr Gąsiora. Dziękuję za milą atmosferę i profesjonalizm P. Dr  Krzemińskiej,
P. Dr Teler.

Cały pobyt w szpitalu oceniam naprawdę dobrze.
Piszę do Państwa, gdyż myślę, że należy dzielić się nie tylko złymi, ale również dobrymi wrażeniami.
Jeszcze raz dziękuję.


Pozdrawiam serdecznie
Kamila R., mama Leona

e-mail z dnia 07.10.2017 r.

_______________________________________________________________________________________________________

 

W dniach 3-8 czerwca 2017 roku przebywałam w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych. Serdecznie dziękuję zespołowi lekarzy i pielęgniarek za pomoc w dojściu do zdrowia. Życzliwość, serdeczność i dobrą atmosferę wśród zespołu tam pracującego, które mają bardzo dobry wpływ na stan psychiczny pacjenta.

 

Wdzięczna pacjentka

Weronika Babicz

_______________________________________________________________________________________________________

 

Na ręce Pani dr Aszkowskiej składam serdeczne słowa podziękowania dla całego personelu oddziału pulmonologii szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze za fachową usługę medyczną.

 

 Były pacjent szpitala w Zielonej Górze

Wpis w GL "Forum Czytelników" z 11.05.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

Lekarzom i personelowi medycznemu z Oddziałów: Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Chirurgii Klatki Piersiowej Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze za uratowanie życia syna Marcina. Dziękuję za całodobowy trud, troskę o syna, ogromną serdeczność i życzliwość. Dziękuję   Wszystkim     za cierpliwość  i wyrozumiałość.  Bardzo dziękuję za drugie życie syna.

Rosanna D.

Ogłoszenie w GL z dnia 01.04.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

Podziękowania dla całej kadry medycznej za troskliwą opiekę, solidność i trafność w stawianych diagnozach, wyrozumiałość na wymagania, w szczególności dla Kierownika Klinicznego Oddziału Chorób Płuc - Anny Aszkowskiej za umiejętność kierowania kadrą medyczną, za trafność stawianych diagnoz i cierpliwość,  lekarzowi  - Weronice Stojak  za wyrozumiałość, opanowanie, wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania oraz za czas poświęcony pacjentowi, a także lekarzowi - Jackowi Bachorskiemu za profesjonalizm. Życzenia dla kadry medycznej oraz pielęgniarskiej – sukcesów w leczeniu pacjentów - „tyle samo wypisów co przyjęć” od trudnego Pacjenta, będącego na Oddziale Pulmonologii od 2017-02-16 do 2017-02-21. 

Roman L. z Krosna Odrzańskiego

List z dnia 20.02.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

Pacjentka, Pani Władysława, za pośrednictwem Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje swoje podziękowania pracownikom poradni alergologicznej: doktor Danucie Bobrowskiej oraz Alfredzie Siemion, pielęgniarce.

Pacjentka podkreśla, że ww. Panie są miłe, uczynne i traktują jednakowo wszystkie osoby zgłaszające się do Poradni. Pani Władysława dodaje, iż leczy się w Poradni Alergologicznej od wielu lat i za każdym razem spotyka się z uprzejmą obsługą pomimo zapracowania lekarki i pielęgniarki. Z e-maila  wynika, że współpraca między ww. jest wzorowa i nakierowana na dobro pacjenta. Szczególnego podkreślenia wymaga okazywany przez lekarkę i pielęgniarkę szacunek dla każdego chorego. Pacjentka serdecznie dziękuje i gratuluje właściwej postawy.

Pismo z LOW NFZ z dnia 08.02.2017 r.

Na podstawie e-mail Pani Władysławy L. z Zielonej Góry z dnia 05.02.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

W Święto Trzech Króli mój 30-letni syn nieszczęśliwie przewrócił się na chodniku na ul. Zagłoby. Auta przejeżdżały, ale nikt nie zareagował i nie zatrzymał się. Dlatego dziękuję małżeństwu z dzieckiem w wózeczku, które podeszło i udzieliło mu pomocy. Wezwali karetkę, zaopiekowali się nim, okryli kocykiem! Syn trafił do szpitala i fantastycznie zajęto się nim na SOR w Zielonej Górze. Okazało się, że złamał staw skokowy. Dziękuję ludziom, którzy okazali mu współczucie i życzliwość. 

Mama z Zielonej Góry

Wpis w GL „Forum Czytelników” z 10.01.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

 

Mitów na temat szpitali i służby zdrowia jest wiele. Ja jednak mam szczęście trafiać na dobrych lekarzy, którzy są też dobrymi ludźmi. Na oddziale wewnętrznym i neurologii zielonogórskiego szpitala pracują właśnie tacy mili, kompetentni, ludzcy. Wspaniale opiekują się moim bardzo chorym mężem. Chylę czoła.

Wpis w GL „Forum Czytelników” z kwietnia 2016 r.

______________________________________________________________________________________________________