Oddział udziela pomocy chorym w stanach zagrożeniach życia bez względu na etiologię zdarzenia.

Dzięki całodobowemu systemowi monitorowania parametrów życiowych, bogatej gamie leków dostępnych natychmiastowo, fachowemu personelowi (wykwalifikowani lekarze anestezjologii i intensywnej terapii, jak również dyplomowane pielęgniarki) możemy zapewnić pacjentom wysoką jakość usług i bezpieczeństwo. Oddział umożliwia stały kontakt z rodziną chorego i osobami bliskimi oferując pełną i kompetentną informację o stanie zdrowia chorego, bezpośrednią jak również telefoniczną. W razie potrzeby oddział zapewnia możliwość pełnej konsultacji ze specjalistami w szpitalu jak również współpracuje z Akademią Medyczną w Poznaniu i Akademią Medyczną we Wrocławiu.

Oddział świadczy również usługi anestezjologiczne - pełnoprofilowe znieczulenia do wszystkich zabiegów operacyjnych w szpitalu:

• ogólne i złożone,
  • dożylne (chirurgia "jednego dnia"),