Agnieszka Nalewajk objęła stanowisko położnej oddziałowej na Izbie Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej naszego szpitala. - Panie w ciąży są dla nas bardzo ważne i zależy mi, żeby miały tutaj dobrą opiekę i były zadowolone z pobytu – podkreśla.

Agnieszka Nalewajk pracuje w służbie zdrowia od 1997 r. Jako położna pracę zaczęła zaraz po skończeniu szkoły, najpierw w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, a w 2012 r. przeniosła się do Zielonej Góry. Od tego czasu związana jest z Izbą Przyjęć Ginekologiczno-Położniczą, gdzie pracowała jako położna. Od października objęła funkcję położnej oddziałowej, przejmując obowiązki po Jolancie Bień, która odeszła na emeryturę. Jej kandydatura została wyłoniona w ramach konkursu. Obecnie kieruje zespołem złożonym z sześciu położnych pracujących w systemie zmianowym i czterech sekretarek medycznych.

Jakie plany co do funkcjonowania oddziału ma nowa szefowa położnych na izbie przyjęć? - Oprócz przyjęć pacjentek do szpitala, mamy tutaj również poradnie: dla kobiet ciężarnych, patologii ciąży, echokardiografii serca płodu i ginekologii onkologicznej. Zależy mi właśnie na tym, żeby te poradnie się rozwijały, a pacjentki nie musiały długo czekać, szczególnie zależy mi na chorych, którzy mają problemy onkologiczne – wyjaśnia.