W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. tj. stwierdzeniu u kilku pacjentów nosicielstwa bakterii Klebsiella pneumoniae NDM oraz zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze, w godzinach popołudniowych w dniu dzisiejszym (7 sierpnia 2019 r.)  zapadła decyzja o wstrzymaniu w okresie od 08.08.2019 r. do 15.08.2019 r. przyjęć planowych pacjentów na wszystkich oddziałach Szpitala.

W związku z powyższym, pacjenci zostaną telefonicznie powiadomieni o nowym terminie przyjęcia do szpitala. Równocześnie informujemy, iż planowe badania diagnostyczne oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach odbywać się będą bez zmian. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.