4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji nasz szpital inauguruje lubuskie obchody tego święta i włącza się do ogólnopolskiej akcji Polskiej Unii Onkologii. Wszystkich chętnych zapraszamy więc w najbliższą sobotę 2 lutego br. na badania i  konsultacje lekarzy onkologów, patomorfologów, laryngologów i radioterapeutów.

Zapraszamy w godz. 10.00-14.00 na:

- konsultacje lekarzy specjalistów onkologów oraz radioterapeutów

- ocena wywiadów rodzinnych zachorowania na nowotwory pod kątem zasadności wykonania badań genetycznych w kierunku ryzyka nowotworów

- badanie laryngologiczne w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi dla osób w wieku 40-65 lat

- rozpowszechnienie założeń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i promocję programu „Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”

- profilaktykę raka piersi – spotkanie z Amazonkami

w godz. 10.00-12.00

-  wstępną ocenę dermatoskopową zmian skórnych przeprowadzaną przez lekarza onkologa i patomorfologa.

Gdzie się zgłosić?

- konsultacje onkologiczne – rejestracja poradni onkologicznej w budynku L, wejście od ul Podgórnej (skrzyżowanie z ul. Waryńskiego), parter.

- ocena dermatoskopowa zmian skórnych - rejestracja poradni onkologicznej w budynku L, wejście od ul Podgórnej (skrzyżowanie z ul. Waryńskiego), parter.

- badania laryngologiczne – poradnia laryngologiczna, budynek E, wejście od ul. Zyty (obok portierni szpitala).

Dla kogo badania i konsultacje?

Dla wszystkich chętnych. Z jednym wyjątkiem. Z badań laryngologicznych w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi mogą skorzystać osoby w wieku  40 – 65 lat u których występuje (dłużej, niż 3 tygodnie) jeden z sześciu objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych:

- pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone lub białe naloty w jamie ustnej

- ból gardła

- przewlekła chrypka

- guz na szyi

- niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa

- ból w trakcie oraz/lub problemy z przełykaniem.

Ponieważ ilość pacjentów, którzy mogą być przebadani w sobotę jest ograniczona  (badanie trwa około 15 minut), prosimy o wcześniejsza rejestrację w czwartek i piątek, w godz. 12.00-14.00 pod numerem tel. 68 32 96 621. Osobom, którym nie uda się wykonać badania w sobotę, wyznaczymy inny dogodny termin wizyty.