Od października 2018 r. trwa budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. W Zielonej Górze powstanie nowoczesny pediatryczny szpital kliniczny, w którym najmłodsi pacjenci otoczeni zostaną fachową opieką medyczną. Budowa Centrum ma się zakończyć jesienią 2020 r. Przewiduje się, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w 2021 roku. Koszt inwestycji to 112 mln zł.

Budowa centrum finansowana jest głównie ze środków województwa, budżetu państwa, a także dotacji unijnych. Również organizacje i stowarzyszenia społeczne zbierają pieniądze na wyposażenie tej placówki. - Chcemy dołożyć swoją cegiełkę dla tak ważnego miejsca - deklaruje Grzegorz Hryniewicz, szef Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. Pieniądze na rzecz Centrum można wpłacać na stronie Stowarzyszenia. Do tej pory udało się zebrać blisko 20 tys. zł.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, przy okazji organizacji różnych wydarzeń sportowych i akcji charytatywnych w Lubuskiem, wspierają także Centrum Metamorfoz, Everest Fitness i CrossFit 8K48, na czele których stoi Sylwia Humińska-Cyrul.

Jeśli chcesz wpłacić pieniądze na zakup wyposażenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka wejdź na stronę stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

Więcej informacji na temat Centrum Zdrowia Matki i Dziecka znajdziesz TUTAJ