(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

„Narodowy Program Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne na lata 2019-2023” pn. „Poprawa jakości życia osób chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne, zmniejszenie chorobowości poprzez objęcie opieką w specjalistycznych ośrodkach dedykowanych tej grupie chorych” w zakresie interwencji: „ Powołanie i funkcjonowanie ośrodków leczenia hemofilii i pokrewnych skaz krwotocznych i objęcie pacjentów kompleksową opieką w tych ośrodkach”.

Numery telefonów, pod którymi inne podmioty lecznicze mogą uzyskać całodobowe konsultacje w ramach realizacji programu, w tym dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Oddział Hematologii
1. 722-213-999 całodobowo oraz weekend
2. 603-563-648 poza weekendem
3. 68 32 96 372 lekarze


Oddział Pediatrii:
1. 68 32 96 386 całodobowo
2. 68 32 96 392 całodobowo

Załączniki:
Pobierz plik (certyfikat_twoja_krew.pdf)certyfikat_twoja_krew.pdf[ ]880 kB

Szpital podpisał umowy z miastem Zielona Góra na realizację w 2018 r. dwóch  programów profilaktycznych o łącznej wartości 67.260 zł:

1. „Badania diagnostyczne dzieci i młodzieży w celu wykrycia niedosłuchu” 

Realizacją projektu zajmują się m.in. lekarze laryngolodzy. W ramach projektu zaplanowano badania audiometryczne progowe oraz tympanometryczne w  poradni laryngologicznej i pracowni audiometrii działającej przy Klinicznym Oddziale Otorynolaryngologii.
Łącznie przewidziano 300 konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych. Program skierowany jest do pacjentów mieszkających na terenie Zielonej Góry.

Rodzice zainteresowani badaniami proszeni są o wcześniejszą rejestrację pod numerem tel. 68 329 65 21, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00. 

2. „Badanie niepłodności pierwotnej u par zameldowanych na pobyt stały lub czasowy na terenie Miasta Zielona Góra”

Jest to kontynuacja programu rozpoczętego w 2011 r. Jego realizacją zajmują się lekarze ginekolodzy i urolodzy, we współpracy z psychologiem.

Program jest realizowany w Poradni Diagnostyki Niepłodności funkcjonującej przy Ginekologiczno – Położniczej Izbie Przyjęć.

Zaplanowano m.in. konsultacje medyczne dla niepłodnych par, diagnostykę USG, diagnostykę laboratoryjną i mikrobiologiczną, laparoskopię, badania HSG, konsultacje urologiczno – andrologiczne, a także opiekę psychologiczną,  ścisłą współpracę z Kliniką Leczenia Niepłodności oraz monitorowanie zleconego leczenia w ośrodkach leczenia niepłodności. 

W ramach umowy z badania i konsultacji może skorzystać 60 osób.  

Osoby zainteresowane programem proszone są o wcześniejszą rejestrację w poniedziałek lub piątek (dni pracy Poradni Diagnostyki Niepłodności) w godz. 7.00-14.30  pod numerem tel. 68 329 64 30 lub 68 329 63 05. 

Poradnia Diagnostyki Niepłodności działa w poniedziałek i piątek w godz. 11.00-13.00. 

W naszym ośrodku kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielny zakup sprzętu, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wypożyczenia pompy insulinowej.

Program realizowany jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a pompy wypożyczane są bezpłatnie. Warto dodać, że osprzęt do pomp w okresie ciąży jest refundowany przez NFZ.

Zainteresowane kobiety prosimy o kontakt:

Tel. 68/329 65 16 - Poradnia Diabetologiczna,
Tel. 68/329 63 69 - Pracownia Diabetologiczna, Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych.

Czytaj więcej...

 

Od 1 stycznia 2015 r. nasz Szpital realizuje SZYBKĄ TERAPIĘ ONKOLOGICZNĄ w ramach umowy z NFZ. Głównym celem tzw. „pakietu onkologicznego” jest sprawne i szybkie przeprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Do korzystania z SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ uprawnieni są pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Kartę może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej i lekarz udzielający ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych (przyjmujący w poradni specjalistycznej) w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia nowotworu. Natomiast lekarz udzielający świadczeń w ramach programów zdrowotnych i lekarz udzielający świadczeń szpitalnych, aby wystawić kartę musi mieć pewność, co do wystąpienia nowotworu złośliwego. 

Dla wszystkich pacjentów posiadających Kartę DiLO (z rozpoznanym nowotworem złośliwym) Szpital organizuje konsylium, w czasie którego Wielodyscyplinarny Zespół Terapeutyczny przygotowuje indywidualny plan leczenia onkologicznego.

Konsylia odbywają się w budynku Centrum Monitorowania Chorób Nowotworowych (budynek S) trzy razy w tygodniu tj. w poniedziałek od godz.12:00 oraz we wtorek i czwartek od godz.10:00. Wtorkowe konsylium (Breast Cancer Unit) zarezerwowane jest tylko dla pacjentek ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym piersi.

Indywidualny plan leczenia każdego pacjenta koordynowany jest przez Koordynatora.

Koordynatorami ds. leczenia onkologicznego w naszym Szpitalu są:
Aleksandra Kita i Magdalena Janczak                         

Kontakt z koordynatorami w godz. 8.00-15.00                                                                            
Budynek Centrum Monitorowania Chorób Nowotworowych  (budynek S, teren szpitala)              
Tel. 730 711 718    /     68 329 65 97                                                                         
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator udziela pacjentowi wsparcia informacyjnego i organizacyjnego.
Dlatego można się do niego zgłaszać z wszelkimi problemami dotyczącymi organizacji procesu leczenia, na każdym jego etapie.

Pacjenci naszego Szpitala w ramach SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ mogą też liczyć na wsparcie psychologa i fizjoterapeuty.

Diagnostyka onkologiczna w ramach „pakietu onkologicznego” prowadzona jest w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych oraz na oddziałach.

Szpital współpracuje również z sąsiednimi szpitalami. Pacjenci operowani np. w lecznicy
w Nowej Soli, mogą kontynuować leczenie w ramach Szybkiej Terapii Onkologicznej w naszym Szpitalu (w tym celu prosimy o kontakt z Koordynatorem, tel. 68 329 65 97).

Przypominamy także, iż pacjenci mają prawo:
- do wyboru placówki, w której chcą się leczyć;
- do kopii dokumentacji medycznej na swój pisemny wniosek, a w przypadku dokumentacji z leczenia w ramach pakietu onkologicznego, jest ona wydawana bezpłatnie.

Więcej artykułów…